Çocuklar İçin En İyi Beş Kedi Türü

Çalışmalardan, evcil hayvanların gelişmekte olan çocuklara büyük yararlar sağladığını biliyoruz.Bu çocuklar daha iyi iletişim ve sosyal becerilerle, insanlara ve hayvanlara karşı daha fazla şefkatli ve empatik davranma eğilimindedirler. Aşağıdaki örnekler çocuklarla iyi etkileşime girdiği bilinen beş kedi ırkıdır. Özellikle aktif bir oyun arkadaşına daha az ihtiyaç duyan sessiz çocuklara.

Ufak Bir Hatırlatma:

Bir kediyi (veya evcil hayvanı) eve getirmek büyük bir karardır. Kedi seçiminizi sadece görünüşüne göre yapmayın, karar vermeden önce kedi ya da yavru kedi ile her mutlaka tanışın ve yetiştirici ya da barınak görevlisine aklınızdaki soruları sorun.

Birman Kedisi

Bu kedi ırkı hem sevmeyi hem de sevilmeyi seviyor. Birman hem zeki ve hem de eğitime çok açık bir tür. Hatta yeterince erken başlarsanız Birman’ın bir tasma ile yürümesini bile sağlayabilirsiniz.  Oyun zamanlarında kaçıp saklanan bir kedi değil aksine tüm katılımcılarla selamlaşmaya çalışacaktır.  Ancak Birman evcil hayvanlarıyla oyun oynamak isteyen aktif çocuklar için bir kedi değildir. Özellikle okuma becerilerini kedisine yüksek sesle okuyarak geliştirecek çocuklar için önerilen bir türdür.

 

 

 

Ragdoll Kedisi

Ragdoll‘un ismini nasıl aldığına dair çok basit bir açıklama var:  Kucağınıza aldığınız zaman Rag doll (Bez Bebek ) gibidir.  Yumuşak sesli ve nazik kedimiz, ilgi çekmekten hoşlanır ama buna ihtiyaç duymaz. Tüm gereken, akşam yemeğinden önce küçük biraz oyun ya da mahallenin etrafında bir aile yürüyüşü (Eğitimine erken başlanırsa Ragdolllar kolayca bir tasmaya gitme eğilimindedir), Çocuklarınız derslerini çalışırken ya da kitap okurken onları rahatsız etmeden yanlarında arkadaşlık yapar.

 

 

 

Himalayan Kedisi

Bir Fars kedisinden daha aktif olan ve bir Siyam’dan daha sessiz olan Himalaya, sakin ve dinlendirici bir dost olduğu gibi lazer kovalamaca ya da fare avlama gibi oyunlarda da size eşlik eder. Himalaya kapalı alanlarda yaşamayı sever ve sevilmek istediği gibi sevgi göstermeyi de bilir. Sizi ve çocuklarınızı hayata bağlayacak ve sevecek bir kediye hazırlanın.

 

 

 

 

Maine Coon

Amerikan cinsi kedilerin en sevilenlerinden biri olan Maine Coon da en eski arkadaşlarımızdan biridir.  Zamanını bizi tanımak ve ihtiyaçlarımıza uyum sağlamak için harcayan bir türdür.  Sakin doğasıyla en aktif çocukları bir sakinleştiren kedimiz, bazı yakala ve getir oyunlarıyla cocuğunuzun biraz egzersiz yapmasını da sağlar. Uzun ve sessiz kış geçelerinde en iyi arkadaşlarınızdan biri olacak.

 

 

 

Exotic Shorthair

Fars kedisi kadar gösterişli olmayan Egzotik Shorthair Fars kendisinin ilgisizliğini ve tırmarlama taleplerini barındırmadığı gibi, uyumlu ve sakin bir türdür. Okul gününün sonunda çocuğunuza hoş geldin diyerek selamlayacak olan kedimiz, sakin tavırlarıyla ailenize huzur verecektir. Tek istediği her akşam biraz oyun zamanı, sıcak bir gezinti ve yumuşak okşamalar.

Bu yazımız ile ilgili düşüncelerinizi ve ya önerilerinizi duymak isteriz. Aşağıdaki yorum bölümünden bize lütfen düşüncelerinizi iletin.

Bir Cevap Yazın