Kedi Beslemek Sizin İçin Uygun Mu ?

KEDİ BESLEMEK  İSTİYORUM AMA..

Kedi beslemek istiyorsunuz fakat şüpheleriniz var. Pişman olabileceğinizi mi düşünüyorsunuz?

Kedi beslemenin amacı bu değerli hayvana arkadaşlık etmektir. Hangi varlıklar arasında olursa olsun arkadaşlığın ilk şartı değer vermektir.Beslediğiniz kedinin neler istediğini anlamanız , empati yapmanız gerekir.

Doğaldır ki her ev, hayvan ile arkadaşlık için uygun değildir. Ev ortamınızın ve eşyalarınızın kedinin yaşamına uygun olması gerekir. Kedinizin bütün evde yaşayacak , zaman geçirecek şekilde kabullenmelisiniz.  Bir insan kedisine bütün dairesini vermeyi kabul etmezse, o zaman ona başka bir ev hayvanı almasını tavsiye edebiliriz.

Bazı insanların kedi beslemeyi  bile öğrenmesi gerekir. İyi bir kedi sever en azından iyi niyetli ve sabırlı olmalıdır.Zamanla bu konuda kendini donatarak , kedi beslemenin kurallarını öğrenebilir.  Bir ev kedisi, bu yüzden bakıcısına bütün hatalarına ve zaaflarına rağmen bağlanır , çünkü bilir ki sahibi onu seviyor ve değer veriyor.

Sokaktan yarı aç, bakıma muhtaç  bir kedi aldınız, yada hayvan barınakların dan aldınız ( kedi almak için bir-iki aylık olmasına dikkat edin, eğitilmesi daha kolay olacaktır) en iyi mamalarla beslediniz  ve ailenizde onu sevmek isteyen herkese tısladı , kızdı. Halıyı da defalarca tuvalet olarak kullandı. Eğer gerçekten kedinizi seviyorsanız tüm bunlara katlanırsınız. Tabi bu olumsuz durumların hepsini doğru eğitimle aşabilirsiniz.

Elbette ki hayvanseversiniz ve hayvanlar için iyi şeyler yaptınız, ayrıca bir çok ev hayvanını besleyebilirsiniz. Fakat bir kediyi ev arkadaşı olarak henüz tutmayın. İlk başta bu özel hayvana kendinizi ayarlamanız ve alıştırmanız lazım, aksi takdirde hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Önce bir kediyi, denemek için birkaç gün bakın yada bir hayvan bakımevi ile anlaşıp birkaç gün orada kedilerle ilgilenip yardımcı olun. Orada yardımlarınıza çok ihtiyaç var zaten , geri çevirmeyeceklerdir.Kendi kediniz ile uzun yıllar vakit geçirebileceğinizi yada iyi bir kedi arkadaşı olup olamadığınızı o zaman anlayabilirsiniz.

 

Bu yazımız ile ilgili düşüncelerinizi ve ya önerilerinizi duymak isteriz. Aşağıdaki yorum bölümünden bize lütfen düşüncelerinizi iletin.

Bir Cevap Yazın