Kedi Sahibi Olmanın Faydaları Nelerdir

KEDİ SAHİBİ OLMANIN FAYDALARI NELERDİR ?

Arkadaşlık
İnsanların hayvan beslemek için en yaygın sebebi hayvanların kendilerine arkadaşlık yapmasını istemeleridir. Özellikle asosyal insanlar için kedi beslemenin en önemli nedeni budur.
EGZERSiZ
Kediler köpekler ve tavşanlar ile karşılaştırıldığında, çok egzersize gerek olmayabilir, ama kediler arkadaşları ile yani sizinle oynamak ister. En azından kedinize bir oyuncak vermek yada fırlatmak da size hareket katacaktır.
TEŞVİK
İnsanlar bazen evdeki çocuğu teşvik etmek istediğinde diğer çocuğunu koz olarak kullanabilir.. Örneğin yemek yedirmek için diğer çocuğunuzu kullanarak teşvik edebilirsiniz. Genellikle hayvanlar bu ihtiyaca hizmet edebilir. Bazı durumlarda tek çocuk olmanın dezavantajını ortadan kaldırabilirsiniz. Bugünün küçük ailelerde, evde sevecek bir kürk olması mantıklı olacaktır.
EMPATİ
Bir kedi ile yetişen çocukların, diğer insanların duygu ve düşüncelerini anlama konusunda daha pratik oldukları görülmektedir. Buna empati diyoruz. Bu tecrübe çocukların diğer insanlarla ilişkilerini geliştirmesinde yardımcı olur ve daha etkili bir iletişim becerisine sahip olmalarını sağlar.

HIRILTI
Kucağınızda kıvrılmış hırıltı ile uyuyan bir kedi stres ve kan basıncını düşürmek için harika bir yoldur. Akademik bir çalışmaya göre bir yaralanma sonrasında kedi mırıltısının kemik ve kasların iyileşmesinde yardımcı olan bir frekans olduğunu da tespit etmişlerdir.
NE ANLAMA GELİYOR?
Hayvanların tüm faydaları dikkate alındığında , pek çok çalışma gösteriyor ki hayvan beslemek insanlar üzerinde ölçülebilir bir avantaj sağlıyor , özellikle de kedi sahibi olanlar için. Bu konu ile ilgili bilimsel, akademik araştırmaları inceleyebilirsiniz.

Bir kedi büyük bir sorumluluktur. Bu faydalar hayvan sevmek için sadece fazladan nedenlerdir. Tabi bir çok hayvan gibi kedi beslemek de büyük sorumluluk ister.

Bu yazımız ile ilgili düşüncelerinizi ve ya önerilerinizi duymak isteriz. Aşağıdaki yorum bölümünden bize lütfen düşüncelerinizi iletin.

Bir Cevap Yazın