Kedi tüyü temizliğinin 7 yolu

Sevimli dostlarımızın tüy problemi onlarla beraber yaşayan bizler bazen zorlu anlar yaşatabilir, kedilerin kılları genel olarak her eşyaya yapışmaya müsaittir,
giysilerimiz, mobilyalar, halı, kilim gibi çoğu kullandığımız eşyaları kullanılamaz hale getirebilir, bu yazımızda Kedi tüyü temizliği ile ilgili 7 yolu sizlerle paylaşacağız

1. Tüy Toplayıcı rulo:
Aşağıda gördüğünüz rulo adeta bir cankurtaran, giysilerimizin mobilyaların üzerine yapışan tüy yada kılları çift taraflı bir bant mantığıyla kolayca toparlar. Kolay bulunabilmesi ve uygun maliyetli olması ise en avantajlı tarafı.

 

 

 

 

 

2. Pet Tüy toplayıcı uçlu bir süpürge: Birçok elektrikli süpürge artık kedi yada köpek kılı temizleyebileceğiniz bir aparatla beraber satılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Tüy toplama eldiveni: Onları hem okşayıp hemde temizlemek isterseniz işte bu yöntem tam size göre.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Sirke : Her derde derman olan sirke ile kıllardan kurtulma konusunda da yardımcımız. Çamaşırlarımızı yıkarken durulama modunda yarım fincan sirke ile kıllardan kolayca kurtulabilirsiniz.

 

5.  Kurutma Makinesi : Çamaşırlarınızı yıkamadan evvel kurutma makinesinde kurutmanız kılların kıyafetlerden ayrılmasını ve yumuşamasını sağlar, kurutma makinelerindeki tiftik filtresi işinizi görecektir.

 

6. Halı tırmığı yada kauçuk süpürge: Bu yöntem ile de küçük misafirlerimizin kıllarını kolayca temizleyebiliriz.

 

7.  Nemli bez: Nemli bez kedi köpek kıllarını mobilyalardan çıkarmak için en ideal ve basit yollardan bilir hala denemediniz mi ?

 

Misafirlerimizin olduğu kadar kendi sağlığımız ve temizliğimiz için de bu yöntemlerden bir yada birkaçını kullanmamız şart siz de deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz…

Sevimli dostlarımızda iyi eğlenceler 🙂

Bu yazımız ile ilgili düşüncelerinizi ve ya önerilerinizi duymak isteriz. Aşağıdaki yorum bölümünden bize lütfen düşüncelerinizi iletin.

Bir Cevap Yazın