Köpeğinizle seyahat ederken dikkat etmeniz gereken 5 ipucu

Tatil planlarınıza evcil hayvanınızı da dahil etmeyi mi planlıyorsunuz ?  öyleyse aşağıda sıralayacağımız dikkat etmeniz gereken birkaç husus var;

1.Pet kemeri kullanın

Çoğu ülkede yasal bir zorunluluk olmasına rağmen ülkemizde henüz bu konuda yasal bir düzenleme bulunmuyor fakat petlerimiz için kullanmamız gereken pet kemeri istenmeyen durumlarda hayat kurtarabilir, eğer pet kemeri kullanmamanız durumunda evcil hayvanınız basit bir kazada bile ciddi zarar görebilir.

2. Evcil hayvanınızı serin tutun

Eğer onları araçta yanlız bırakmanız gerekiyorsa araç içerisinde camların belirli ölçüde açık olması evcil hayvanınızın rahat bir nefes almasına yardımcı olacaktır,  köpeklerin serinlemesi insanlara göre daha uzun zaman aldığı için bu konuda onlara kolaylık gösterecek birkaç önlem almanızda fayda var su, gölge, serin hava gibi.

3. Sakinleştiriciler

Kedi ve köpekler için bir takım sakinleştiriciler bulunmakta ve bu sakinleştiriciler bu yolculuğu siz ve evcil hayvanınız için daha huzurlu, konforlu hale getirmektedir,  bu sakinleştiriciler evcil hayvanınız için daha az stressli bir geçirme imkanı sağlamasının yanı sıra evcil hayvanınızın bir taşıyıcı dışında da size eşlik etmesini sağlayacaktır.

4. Parazit kontrolünü unutmayın

Farklı hayvanlardan bulaşabilecek parazitler olabileceğini unutmayın ve evcil hayvanınızın parazit aşısını yaptırın, doğa da karşınıza keneler gibi zararlı canlılar çıkabilir ve bulaşan hastalıklar köpeğinizin felç olmasına dahi yol açabilir, ayrıca pire ve bit kontrolü de seyahat öncesinde size rahatlık sağlayacaktır.

5. Tadını çıkarın

Uzun ve yorucu bir seyahat yapacaksanız evcil hayvanınız için yanınızda bir oyuncak bulundurmayı unutmayın, onunla beraber yürüyüşe çıkın düzenli molalar verin ve gittiğiniz yerleri daha önce evcil hayvan için uygun bir alan olup olmadığı konusunda araştırın.

 

İyi Eğlenceler 🙂 

 

Bu yazımız ile ilgili düşüncelerinizi ve ya önerilerinizi duymak isteriz. Aşağıdaki yorum bölümünden bize lütfen düşüncelerinizi iletin.

Bir Cevap Yazın